Hlavní strana fóra  

Pod seznamem kategoríí je výpis posledních příspěvků.
Pokud je u příspěvku jméno s _v (jméno_v), tak je sem příspěvek přenesen ze vzkazů.
Cokoli bude okolo tohoto fóra nejasné, stačí napsat, pokusím se to vysvětlit.

Zakládat témata a odpovídat mohou všichni. Registrace není povinná. Pouze neregistrovaní vyplní pod okénkem na psaní jméno. jinak se automaticky při odeslání doplní jeho IP adresa.

Jak založit nové téma

Vlezete do vhodné rubriky a dole je okénko na psaní. Nad ním je ještě okénko na název téma. Tam napíšete text a odešlete.

Kráťa     

Ve foru od 2004 do 2011 bylo už 1 300 témat a 17 000 příspěvků. Všechno se strašně pomalu načítalo/odesílalo. Od září 2011 jedeme nanovo. Ve starém foru můžete vyhledávat, ale nepište do něj, nikdo neodpoví, případně to ani nepůjde. Založte nové téma v tomto.

Statistika | Registrace | Hledat |    •    mininávodíček+pravidla             Fórum si prohlíží:   
www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Skryté titulky / Titulkování Otázek Václava Moravce
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Autor Zpráva
AP

# Zasláno: 2 Říj 2011 19:32
Odpovědět 

Dobrý den,

od 2. 10. 2011 bude opět automaticky titulkován pořad Otázky Václava Moravce, tentokrát už (snad) napořád.

Aleš Pražák

Punťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 21:11
Odpovědět 

To byly hrůza to titulkování otázek Václava Moravce.

atig
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 21:15 | Změnil/a: atig
Odpovědět 

AP

Dnešní titulkování pořadu OVM byly hrůza děs.
Já to raději vypnula, neboť by mě asi jeblo. Dobu nenaskočily žádné titulky, potom se tam zase narychlo vystřídal text, že jsem to nestihla přečíst. Text byl poměrně na to, co tam bylo řečeno, krácen. Zadalší, nevím proč skryté titulky překrývají titulky kdo a o čem mluví. Mám na mysli titulky neskryté. Proč ty nemohou být v jiném místě uvedeny než skryté titulky. Jak jsem si všimla v nočních pořadech (nevím názvy pořadů kde se mluví (né Česky, ale jiným jazykem), tak tam se nikdy titulky (kdo a o čem mluví) nekryjí s titulky přeloženýma do Češtiny. Je to suprově rozmístěno. Titulky s přeloženým textem jsou tučnější a v místech jak bývají skryté titulky. Titulky (kdo zrovna mluví a o čem) jsou buď nahoře obrazovky, nebo v levém dolním rohu. Je to římo suprové. Na to, že my neslyšící co potřebuje skryté titulky nikdo v TV (která to vysílá) nekouká, jak to vypadá na obrazovce a hodí titulky kdo a o čem mluví na stejné místo jako jsou skryté titulky a my v tom máme potom takový maglajs, že musíme hledat co máme zrovna číst. Tím pádem nám tak část textu uteče, aniž by jsme jej přečetli.

Viz obrázky na odkazech jak se nám blbě titulky čtou, posuďte

http://www.q3.cz/images/991.jpg

http://www.q3.cz/images/412.jpg

http://www.q3.cz/images/853.jpg

Punťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 21:20
Odpovědět 

V tom má Atig pravdu, taky mi vadilo že jedny titulky překrývaji ty druhé. A kolikrát i v normálních Zprávách se ani nedozvím jméno toho kdo mluví protože ty titulky to překrývaji.

Punťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 21:27
Odpovědět 

Koukal jsem se co Atig poslala za fotky. To je svatá pravda to se vůbec nedá číst. Jedny titulky překrývaji ty druhé a co z toho máme? Nic!!!

Kráťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 21:45
Odpovědět 

To je super. Zrovna jsem o tom animovaném proužku (prý crawl) sepsal článek "Proč nemohu sledovat ČT24".

Kráťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 21:48
Odpovědět 

A zrovna na Otázky Václava Moravce vych se díval moc rád. Skryté titulky přeci za ten jejich animovaný pruh nemohou. Nebyla tedy hrůza skryté titulky, ale onen proužek.

Jeanie
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 22:01
Odpovědět 

Dobrý den pane Pražáku!

Oceňuji snahu otitulkováním pořadu OVM pro občany se sluchovým postižením, děkuji za ně, i přes problémy s těmi pruhy. Mělo by se to dořešit, aby ty nešťastné pruhy nerušily při čtení. Doufám, že příště to bude lepší, že ČT kritiku vyslyší a upraví to v dalším vysílání.

Snažila jsem se dát SMSkami dnes odpoledne informaci mým známým i přátelům, jakmile jsem zjistila, že běží titulky. Řada lidí z nich ani nevěděla, že pořad je ode dneška titulkován, takže ne všichni to viděli a mohou zde podat svoje vyjádření.

Punťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 22:22
Odpovědět 

Jeanie

Jeanie na to se ani pořádně nedalo koukat. Ty titulky nebyly uplné a dost toho tam chybělo proti tomu co se tam mluvilo.

Kráťa
------

# Zasláno: 2 Říj 2011 23:04 | Změnil/a: Kráťa
Odpovědět 

Ten článek s foto od Atig je na
http://ladislavkratochvil.blog.idnes.cz/c/212926/Proc-nemohu-sledovat-CT24.html

"...Veškerý pohyb čehokoli (a hlavně prvků s textem) na obrazovce způsobuje, že se velmi špatně čte to, co se chce číst.

Představte si, že si čtete knihu, nebo noviny a každých deset vteřin vám někdo strčí před oči proužek papíru, kde je jednou napsáno, jaké je a bude počasí, podruhé výsledky extraligy hokeje, za dalších deset vteřin pro změnu informaci o tom, jak si vede armáda v Afghánistánu....

ČT24 nelzre sledovat

ellis
------

# Zasláno: 3 Říj 2011 07:04
Odpovědět 

Dobrý den pane Pražáku,

sledovala jsem ST na ČT1 - a ani jsem neměla problémy odlišit kdo zrovna mluví.
Je fakt, že řečníci mluvili dost rychle - ale při soustředěném sledování a vnímání odrazek (k odlišení jiné osoby) jsem získala dobré informace.
Děkuji proto za uskutečnění titulkování - dovedu si představit ten "fofr" při přepisování".

Je vidět, že ST na ČT24 automaticky ztrácí na kvalitě - vlivem dalších
"běžících" titulků - které jsou charakteristickým doprovodem u vysílání ČT24.

U přímého vysílání rozhovorů všech typů na ČT24 nejsou a nebudou dva typy titulků souběžně vhodné vzhledem k výše uvedeným reklamacím.
Zda budou "běžící titulky" vypínány - je v plně kompetenci vedení ČT.

AP

# Zasláno: 3 Říj 2011 09:38
Odpovědět 

Dobrý den,

"Ty titulky nebyly uplné a dost toho tam chybělo proti tomu co se tam mluvilo."

Vzhledem k rychlosti mluvy bohužel žádný použitelný přístup v reálném čase nepřepíše úplně všechno úplně přesně, jak to bylo řečeno. Nicméně OVM 2.10.2011 titulkovaly dvě stínové mluvčí, které se v přestávce (zprávy) prohodily. Styl titulků se tedy trošku lišil, zajímalo by nás, který se Vám líbil více. Další vysílání bude probíhat pravděpodobně stejným postupem, můžete to tedy vyhodnotit příště.

K té dolní infoliště bych ještě poznamenal jednu věc. V případě zobrazení skrytých titulků je tato infolišta samozřejmě rušivá, ačkoliv bych chtěl upozornit, že konkrétní umístění skrytých titulků je věcí vašeho přijímače/televizoru, toto přímo neurčuje ČT!!! Titulky vysílané z ČT již jsou rozdělené do řádek a určené ke zobrazení dole, nicméně kde je to "dole", to určuje váš přijímač. Například u mě (mám levný set-top-box) skryté titulky dokonale překrývaly onu infolištu a ty neskryté titulky nad nimi (týkající se pořadu) byly viditelné. Samozřejmě vám přeji hodně štěstí s domluvou s ČT ohledně infolišty.

Aleš Pražák

atig
------

# Zasláno: 3 Říj 2011 11:22 | Změnil/a: atig
Odpovědět 

AP
ačkoliv bych chtěl upozornit, že konkrétní umístění skrytých titulků je věcí vašeho přijímače/televizoru, toto přímo neurčuje ČT!!! Titulky vysílané z ČT již jsou rozdělené do řádek a určené ke zobrazení dole, nicméně kde je to "dole", to určuje váš přijímač.

Mám novou TV SONY a to necelý měsíc. Snímky (viz. výše )jsou právě z ní pořízeny. Když jsem se obrátila na výrobce, zda je možné v TV titulky nějak nastavit, tak mi bylo odepsáno, že to možné není, že to záleží na ČT jak ona má titulky uspořádany a rozmístěny.Že oni (výrobce) s tím nic dělat nemohou.

Takže kde je pravda?

honza

# Zasláno: 3 Říj 2011 11:30
Odpovědět 

AP

Dobrý den,
taky jsem zkoukl druhou polovinu pořadu na ČT1 a byl jsem spokojenej! Dík!
Chce to trošku "filipa" - přemýšlet a hned je jasný - kdo mluví. Bavil jsem se, jak se Benda hezky kroutil - na dotaz proč není centrální registr bankovních účtů.

Vzhledem k rychlosti mluvy bohužel žádný použitelný přístup v reálném čase nepřepíše úplně všechno úplně přesně

Kdo myslí logicky - to bere jako jasnej fakt.

Když nahoře lidi tolik remcaj (nestíhaj číst, je toho málo psaný) - mám návrh:
co tak zavést jao byznys doslovný přepis rozhovorů v telce na CD a zasílat to zájemcům za patřičný paušál?

atig
------

# Zasláno: 3 Říj 2011 11:49 | Změnil/a: atig
Odpovědět 

honza
Když nahoře lidi tolik remcaj (nestíhaj číst, je toho málo psaný)

No nevím, jak to stíháš ty číst, ale já čtu hodně rychle.
Jenže ono když titulky stojí, nebo žádné nenaskočí a potom se začnou rychle měnit, tak to se nedá stihnout přečíst.

Jinak, brala jsem tento pořad testovacím mobilem přepisu mluvené řeči a to vše, co se mi přepsalo do mobilu co bylo řečeno, tak ve skrytých titulcích nebyla ani polovina z toho. A to, že ten mobil u tohoto pořadu dosti dobře přepisuje.

Odezírat v této rychlosti, a ještě k tomu stíhat číst tak to si asi nějaký antitalent tedy. Protože jistěš by sis všimnlu toho, co tam bylo zrovna titulcích psáno, že to vůbec nebylo od osoby co zrovna mluvila. Titulky šly dosti opožděně.

Jinak, já neremcám, já jen uvádím svůj pravdivý názor, jak to vidím já a myslím si, že nejsem sama tohoto názoru.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Pridat.eu Sdílet
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?

Antispam: napište číslem výsledek: jedna plus jedna =

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
... zakázat smajly

www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Skryté titulky / Titulkování Otázek Václava Moravce