Hlavní strana fóra  

Pod seznamem kategoríí je výpis posledních příspěvků.
Pokud je u příspěvku jméno s _v (jméno_v), tak je sem příspěvek přenesen ze vzkazů.
Cokoli bude okolo tohoto fóra nejasné, stačí napsat, pokusím se to vysvětlit.

Zakládat témata a odpovídat mohou všichni. Registrace není povinná. Pouze neregistrovaní vyplní pod okénkem na psaní jméno. jinak se automaticky při odeslání doplní jeho IP adresa.

Jak založit nové téma

Vlezete do vhodné rubriky a dole je okénko na psaní. Nad ním je ještě okénko na název téma. Tam napíšete text a odešlete.

Kráťa     

Ve foru od 2004 do 2011 bylo už 1 300 témat a 17 000 příspěvků. Všechno se strašně pomalu načítalo/odesílalo. Od září 2011 jedeme nanovo. Ve starém foru můžete vyhledávat, ale nepište do něj, nikdo neodpoví, případně to ani nepůjde. Založte nové téma v tomto.

Statistika | Registrace | Hledat |    •    mininávodíček+pravidla             Fórum si prohlíží:   
www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Skryté titulky / Testovací titulkování fotbalu (EURO)
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
AP

# Zasláno: 30 Kvě 2012 12:18
Odpovědět 

Dobrý den,

obdobně jako v případě MS v hokeji jsme s ČT domluvili testovací titulkování fotbalu na EURO 2012, a to dvou zápasů:

CZE ? GRC Úterý 12.6.2012, 17:15
CZE ? POL Sobota 16.6.2012, 20:00

Aleš Pražák

Martin
------

# Zasláno: 30 Kvě 2012 13:59
Odpovědět 

Už to mám poznamenané v diáři!!!!!!

Kráťa
------

# Zasláno: 4 Čen 2012 23:24
Odpovědět 

Zapsáno. Dcera mi poslala video z Anglie, s titulkováním fotbalu. Když jsem to viděl, udělal jsem si názor, že titulkování z Plzně je 1000x lépe vyřešeno.
Až to převedu do *.wmv a zkrátím (má to 100 MB), dám to na Youtube a sem, s komentářem, co mi tam přijde blbé, abyste tu hrůzu mohli porovnat.

Kráťa
------

# Zasláno: 13 Čen 2012 01:32
Odpovědět 

Několik mých postřehů z titulkování fotbalu:
- perfektní je titulkování studia před zápasem, kde se rozebírá vše možné, názory bývalých reprezentantů, atd.
- líbily se mi jednořádkové komentáře při hře. Nezaplácne to tolik obrazovky a navíc se přitom dá dobře sledovat hra, jelikož jeden řádek přečtu "mrknutím oka".
- možná by bylo dobré, uvést, že jde "o strojové" titulkování těsně před výkopem. Občas se špatně převede text. My, co to víme, bereme to s humorem. Ale kdo to neví a myslí si, že titulky někdo píše, mohl by si myslet, že to píše nějaký mamlas. (vyhrál v sou bojí) Těší mě, že software nepíše zvěrstva typu "kitara", jako vídáme třeba ve filmech.

Kráťa
------

# Zasláno: 13 Čen 2012 01:45
Odpovědět 

Titulkování fotbalu Velká Británie
Naskakuje to po slovech a kfdyž se počká, aby se mohl přečíst celý řádek naráz, poskočí to a následně (než se na to zaostří) zmizí. Musí se to lovit po slovech a vůbec se nedá sledovat hra. Takové titulky bych si vypnul, aby mě nerušily.

Titulkování fotbalu ZČU Plzeň
Je to pouze z mobilu a vůbec první titulkování fotbalu v České republice. Rozdíl je však zřejmý ihned. Pole, pro titulky je smrsklé a krásně se dá sledovat hra. Při naskočení textu se roztáhne a tím na sebe i upozorní. Celý řádek se přečte naráz a zase se může sledovat hra.

Sissy
------

# Zasláno: 13 Čen 2012 16:47
Odpovědět 

Fotbal mne sice vůbec nebere, ale zvědavost mi nedala.
Byla jsem velice překvapená, prostě nádhera!
ZČU Plzeň patří velká gratulace!

Jaroslav Winter

# Zasláno: 15 Čen 2012 21:38
Odpovědět 

Gratuluji Kráťovi. Včera se uskutečnilo v České televizi důležité jednání k problematice titulků za účasti generálního ředitele Petra Dvořáka, dalších členů vedení ČT, několika poslanců atd. Profesor Psutka ze Západočeské univerzity na něm prezentoval aktuální výsledky jejich výzkumu a další směry možného vývoje a jako důkaz, jak neslyšící diváci hodnotí jejich práci, uvedl v prezentaci Kráťovy ukázky z titulkování fotbalu, jak je dělá BBC a ZČU, i s jeho komentářem. Kromě toho ještě několikrát vzpomněl Kochlear.

Na setkání taky velmi dobře zabojovala Mgr. Věra Strnadová, která mj. s pomocí perfektně připravených grafů doložila, že ČT nesprávně započítává pořady tak, aby splnila zákonem nařízené procento pořadů opatřených skrytými titulky. Přítomní rovněž s obdivem hodnotili perfektní přepis Simony Sedmihorské a Jiřího Spolka, který mohli sledovat na plátně.

Kráťa
------

# Zasláno: 15 Čen 2012 22:24
Odpovědět 

Jaroslav Winter
Díky za gratulaci. Je super, že se to všechno snad začíná hýbat a ubírat tím nejlepším směrem pro osoby se sluchovým postižením v ČR.
Je vidět, že když se jen neremcá, nepíše "mělo by se", ale něco dělá, má to i výsledky.
Dnes bylo na zítřejší titulkování i upozornění v hl. zpravodajské relaci ČT. Třeba si to na chvíli (ze zvědavosti) pustí i slyšící.
Těším se na olympiádu, neboť věřím, že i z ní bude něco titulkováno. Alespoň ty souhrny, co kde bylo (kdyby byly).

Věra
------

# Zasláno: 15 Čen 2012 22:51 | Změnil/a: Věra
Odpovědět 

Jaroslav Winter
Na setkání taky velmi dobře zabojovala Mgr. Věra Strnadová, která mj. s pomocí perfektně připravených grafů doložila, že ČT nesprávně započítává pořady tak, aby splnila zákonem nařízené procento pořadů opatřených skrytými titulky.

Já jsem byla možná bojovná až moc, protože mě už dlouho štve započítávání "grafiky pro neslyšící" a pořadů "beze slov" do tabulky nazvané "Pořady pro osoby se sluchovým postižením ve vysílání České televize". A taky PROMO pořady tam započítávají!
Odporovali mi něčím, ale nedala jsem se. Nakonec pomohlo to, že jsem s sebou měla ty tabulky a grafy. Takže se mi přece jen vyplatilo, že jsem je dělala až do 6 do rána před odjezdem do Prahy.

Je ještě pár dalších věcí, co je zapotřebí změnit, škoda, že jsem na to sama, potřebovala bych k tomu spolupracovníky, nedovedu se naklonovat...

Kráťa nám velice pomohl tím natočeným videem, díky moc, Kráťo.

Kráťa
------

# Zasláno: 15 Čen 2012 22:53
Odpovědět 

To mi natočila dcera na foťáku, která je ve Velké Británii na brigádě. Já po ní chtěl pár fotek a ještě, že jí napadlo video. Z fotky nejde poznat, jak to ve VB přibývá po slovech.
Ona má tedy tu hlavní zásluhu. Já měl sice se zpracováním děsné komplikace, ale nebýt jí, nemáme nic.

Věra
------

# Zasláno: 15 Čen 2012 22:55
Odpovědět 

Kráťa

Tož jí to naše poděkování vyřiď

Kráťa
------

# Zasláno: 15 Čen 2012 23:34
Odpovědět 

Věra
Už to má na obličejoknize.

Martin
------

# Zasláno: 16 Čen 2012 21:52
Odpovědět 

Kráťa: Já jsem u neslyšících v Anglii dělal sondáž a docela si na ten způsob naskakování titulků zvykli a je v tom obsaženo dost informací.
Ja bych naopak uvítal, kdyby se titulkovalo toho co nejvíce. Chápu, že v současné době to může rušit a je tam velké zpoždění. Například komentování kdo komu předal puk je docela důležité, na obrazovce to moc není vidět. Myslím že toto kompromisní řešení je prozatím to nejlepší.

Kráťa
------

# Zasláno: 17 Čen 2012 02:33
Odpovědět 

Martin
Ty o voze a já o koze. Já přeci také vítám, když se toho titulkuje co nejvíce.
Avšak když to naskakuje po slovech (Velká Británie) a ne po řádcích (ČR), musí se číst jednotlivá slova a ne "celá" sdělení. Je to o tom naskakování, kdy musí být zrak upřen na titulky a nedá se sledovat nic jiného.

88.100.195.45

# Zasláno: 17 Čen 2012 11:12
Odpovědět 

Vyborný fodbal ... takový jsem neviděl moc dlouho mam i radost , že jsem Čech .
A ktomu jako zázrak ....skryté titulky a v bezchybném provedeni...

Děkuji všem, kdo maji na tom zásluhu.

. 1 . 2 . >>
Pridat.eu Sdílet
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?

Antispam: napište číslem výsledek: jedna plus jedna =

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
... zakázat smajly

www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Skryté titulky / Testovací titulkování fotbalu (EURO)