Hlavní strana fóra  

Pod seznamem kategoríí je výpis posledních příspěvků.
Pokud je u příspěvku jméno s _v (jméno_v), tak je sem příspěvek přenesen ze vzkazů.
Cokoli bude okolo tohoto fóra nejasné, stačí napsat, pokusím se to vysvětlit.

Zakládat témata a odpovídat mohou všichni. Registrace není povinná. Pouze neregistrovaní vyplní pod okénkem na psaní jméno. jinak se automaticky při odeslání doplní jeho IP adresa.

Jak založit nové téma

Vlezete do vhodné rubriky a dole je okénko na psaní. Nad ním je ještě okénko na název téma. Tam napíšete text a odešlete.

Kráťa     

Ve foru od 2004 do 2011 bylo už 1 300 témat a 17 000 příspěvků. Všechno se strašně pomalu načítalo/odesílalo. Od září 2011 jedeme nanovo. Ve starém foru můžete vyhledávat, ale nepište do něj, nikdo neodpoví, případně to ani nepůjde. Založte nové téma v tomto.

Statistika | Registrace | Hledat |    •    mininávodíček+pravidla             Fórum si prohlíží:   
www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Skryté titulky / Titulkování XXII. Zimních olympijských her v Soči
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Kráťa
------

# Zasláno: 4 Úno 2014 15:28
Odpovědět 

Velký počin veřejnoprávní televize. Poprvé v historii ČR budou titulkovány přenosy z olympiády. Na nedávné konferenci ke skrytým titulkům se někdo zmínil, že hodně osob s postižením sluchu ani neví, že pořady v televizi bývají opatřeny skrytými titulky (teletext 888). A že budou titulkovány i sportovní přenosy z olympiády často netuší ani znalí.

Sportovní přenosy se totiž pravidelně titulkují zhruba rok. Jde totiž o živé vysílání a dříve (před třeba pěti lety) to v ČR ještě nebylo technicky možné. Titulky k živým pořadům poskytuje Západočeská univerzita v Plzni s firmou SpeechTech, s.r.o.
U počítače sedí tzv. stínová/ý mluvčí, v počítači je software na rozpoznání mluvy a ten je naučen na hlas stínové/ho mluvčí/ho. Titulky jsou sice asi o 5 vteřin zpožděny za komentátorem, ale to u sportu vůbec nevadí.
Kompletní přehled titulkovaných živě vysílaných pořadů najdete na www.zivetitulky.cz. Přenosy ze ZOH jsou označeny růžovou barvou.

Anna

# Zasláno: 7 Úno 2014 21:29
Odpovědět 

Titulkování ZOH funguje ! Skvělé !
Škoda, že denní tisk neinformuje čtenáře o možnosti vyvolit si ST při přenosech ZOH !
Ale i samotné redakce Zpravodajství ČT24 či ČT 3 či ČT 1 by se mohly ve svém vysílání aspoň krátce zmínit o této možnosti.

Kráťa
------

# Zasláno: 8 Úno 2014 01:00
Odpovědět 

Skvělé. Co se říká při olympiádě jsem naposledy věděl v roce 2002 (ZOH v Salt Lake City). Na sporty se koukám, ale na zahájení jsem se koukal po 12 letech!

ellis
------

# Zasláno: 8 Úno 2014 08:51
Odpovědět 

Stihla jsem přenos ZOH - musím konstatovat, že jsem byla spokojena!

Zajímavé je, že v TV běží reklama na všelijaké nesmysly - ale vyjít vstříc veřejnosti tím způsobem, že před přenosem vysílání ZOH by bylo upozornění na ST?
Na to asi už nemá ČT možnosti (nebo dobrou vůli?).

Jan Novotný

# Zasláno: 8 Úno 2014 09:49
Odpovědět 

Titulkování sportu a OH obzvláště mě stále překvapuje v tom, jak se při jednom přenosu dozvím o daném sportu víc informací, než za 30 let bez titulků.
Pokračujte v tom prosím.

Kráťa
------

# Zasláno: 8 Úno 2014 09:59
Odpovědět 

před přenosem vysílání ZOH by bylo upozornění na ST?

Před tím také. Ale osobně, kdybych věděl, že pořad nemá ST, tak to na onen kanál "před přenosem" ani nepřepínám, aby mi nebylo líto, oč přicházím a vůbec bych to (že je titulkován) nevěděl
Hlavně to chce upozornění v upoutávkách, které běží několikrát denně a několik dní před. Jen k tomu dopsat (skryté titulky - teletext 888). Např.

so 9:45 Snowboarding: slopestyle
so 15:30 Biatlon: sprint 10km muži (skryté titulky - teletext 888)
so 17:00 Rychlobruslení: 5000 m

Jarmila Vojtěchova

# Zasláno: 8 Úno 2014 10:30
Odpovědět 

Včerejší den byl pro mne něco jako svátek, protože jsme vždy zahájení OH sledovali s manželem, tak nyní to bylo i se slzami a vzpomínkou. Celý program i titulkování se mi líbil, i kdybych možná mohla k něčemu mít připomínky, ale ty nejsou podstatné, protože jsem si jistá, že všechny "blechy" tvůrci určitě znají sami.
Důležitý je průlom v náš prospěch. Vím, že ti, co volí znakovou řeč jsou asi zklamaní, ale i v tom je +++++, musí více číst, aby to stihli.

Kdybych mohla celý přenos oznámkovat, tak bych řekla výborný

89.103.251.252

# Zasláno: 8 Úno 2014 12:08
Odpovědět 

Dobrý den,

jsme rádi, že se vám včerejší otitulkování zahájení OH líbilo. Byl jsem zodpovědný za titulky k druhé části programu, čili vaše kladné ohlasy mě jistě potěšily a motivovaly. Snad budete stejně spokojení i u ostatních titulkovaných přenosů v průběhu OH.

S pozdravem
Václav Jindřich

Iveta K

# Zasláno: 8 Úno 2014 12:18
Odpovědět 

Po dlouhé době jsem viděla zahájení OH, protože na programy bez titulků se s manželem nekoukáme.

Iveta (manžel neslyší já ano)

Radko Krejčí

# Zasláno: 8 Úno 2014 14:17
Odpovědět 

Včerejší titulkování zahajovacího ceremoniálu ZOH jsem přijal s povděkem. Po mnoha letech mi umožnilo dozvědět se spoustu informací a mít tak plnohodnotný zážitek. Je to velice chvályhodný počin a je třeba za něj poděkovat stejně jako za titulkování celých her. Domnívám se, že jsou za titulkování vděční i další desítky tisíc televizních diváků, kteří stejně jako já přišli o sluch, komunikují česky a případné znakování by jim k ničemu nebylo.

Jarmila Vojtěchova

# Zasláno: 8 Úno 2014 17:50
Odpovědět 

Jde o zvyk,, ale biallon byl senzační, jak s titulky i výkonem našich. Fakt je, že u ostatních sportů není přehled a nestačí se sledovat naši, myslím že by bylo fajn, kdyby byly titulky i na našem zpravodajství ze Soči, jako to bylo v pátek, ale myslím, že stejně je to pokrok,když sport sleduji pravidelně a moc mne to baví, tak toto je zážitek

Radko Krejčí

# Zasláno: 9 Úno 2014 14:40
Odpovědět 

Právě jsem držel palce a "pomáhal dýchat" Martině Sáblíkové. Bez titulků by to nebylo ono a asi by mě to tak nepřitáhlo k obrazovce. Titulky prostě jednoznačně ke sportu patří, jen díky jim se dá dozvědět spousta zajímavých věcí a sledování sportu se stává plnohodnotným zážitkem. To si dovolím konstatovat i přes to, že jsem jednostranně zaměřeným sportovním fandou. Už se totiž těším na to, co zajímavého si přečtu při přenosech sportovní střelby z LOH v Rio de Janeiro.

Jarmila Vojtěchova

# Zasláno: 9 Úno 2014 14:47
Odpovědět 

Po obědě dnes byly ST vynikající i výkon Sabílkové - no té jsem přála o pár vteřin lepší čas - včera jsem se spleta
nemyslela jsem zpravodajjství i nás, ale přímo v Soči - jinak, když stihnu začátek a startovní číslo našeho závodníka, tak to jde, jiinak je to je to rebus

Doufám i dnes při dalším programu budou ST báječné a děkuji...

vratislav

# Zasláno: 9 Úno 2014 20:07
Odpovědět 

Oceňuji titulkování letošních OH - je to pro mne také velmi přínosné.

Jsem slyšící - ve vyšší věkové kategorii (ale s oslabeným sluchem), proto bylo pro mne sledování dnešních skoků na lyžích - opatřené ST skutečným požitkem!
A z další bohaté nabídky zimních sportů si již kvůli ST rád vyberu.

Kráťa
------

# Zasláno: 9 Úno 2014 21:14 | Změnil/a: Kráťa
Odpovědět 

Radko Krejčí
Po mnoha letech mi umožnilo dozvědět se spoustu informací a mít tak plnohodnotný zážitek

Přesně o tom to je. Sledovat sport bez doplňujících informací je prostě pouze koukání na sportovní výkon. Ale že se třeba změnila pravidla, že si rychlobruslařka zavazuje speciálně tkaničky, že jiná několik let nezávodila a už zase vyhrává, proč dělají to, či ono...
Takové věci se kolikrát jeden nedočte ani v článcích a spoty je pro něj kvůli tomu "nuda".

. 1 . 2 . >>
Pridat.eu Sdílet
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?

Antispam: napište číslem výsledek: jedna plus jedna =

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
... zakázat smajly

www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Skryté titulky / Titulkování XXII. Zimních olympijských her v Soči