Hlavní strana fóra  

Pod seznamem kategoríí je výpis posledních příspěvků.
Pokud je u příspěvku jméno s _v (jméno_v), tak je sem příspěvek přenesen ze vzkazů.
Cokoli bude okolo tohoto fóra nejasné, stačí napsat, pokusím se to vysvětlit.

Zakládat témata a odpovídat mohou všichni. Registrace není povinná. Pouze neregistrovaní vyplní pod okénkem na psaní jméno. jinak se automaticky při odeslání doplní jeho IP adresa.

Jak založit nové téma

Vlezete do vhodné rubriky a dole je okénko na psaní. Nad ním je ještě okénko na název téma. Tam napíšete text a odešlete.

Kráťa     

Ve foru od 2004 do 2011 bylo už 1 300 témat a 17 000 příspěvků. Všechno se strašně pomalu načítalo/odesílalo. Od září 2011 jedeme nanovo. Ve starém foru můžete vyhledávat, ale nepište do něj, nikdo neodpoví, případně to ani nepůjde. Založte nové téma v tomto.

Statistika | Registrace | Hledat |    •    mininávodíček+pravidla             Fórum si prohlíží:   
www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Různé / Kvalita každodenního života osob sp ostižením sluchu
Autor Zpráva
Tereza

# Zasláno: 7 Dub 2012 14:25
Odpovědět 

Dobrý den,
snad mi odpustíte, že vám sem opět přihodím jeden dotazník - jde o průzkum na zjištění kvality života osob s postižením sluchu, který má sloužit jako výzkum k diplomové práci. Budu velmi ráda, pokud dotazník vyplníte, naleznete jej zde: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/kvalita-kazodenniho-zivota-s/
Předem děkuji všem ochotným respondentům! Kontakt na mne v případě dotazů: A-SISI@seznam.cz
Tereza Hradilová

merlouska
------

# Zasláno: 7 Dub 2012 20:38
Odpovědět 

ten dotaznik trosku nepocita s jednou moznosti .. clovek, ktery studuje a pracuje zaroven u nekterych otazek moc nevim, co vlastne odpovedet .)

Tereza

# Zasláno: 7 Dub 2012 22:51
Odpovědět 

Ano, na tom může být něco pravdy - uvedu to v metodologické části jako nedostatek. Vykrystalizovalo to až v průběhu vyplňování a jelikož už mám určitý počet respondentů, nemohu to teď měnit a dělat zásahy v textu dotazníku. Nicméně pokud pracujete tak to berte jako pracující, a pokud splňujete i ty položky na studium, tak to zaškrtněte taky. Já už se s tím poperu.

radka73
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 00:17
Odpovědět 

U položky "Jaké kompenzační pomůcky používáte" není mimo sluchadla uveden kochleární implantát. Ale předpokládám, že když jsem zatrhla, že jsem jeho uživatelkou, tak to bude jasné. Ale co třeba ti, kteří používají kochleární implantát v kombinaci se sluchadlem?

Jeanie
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 09:03
Odpovědět 

Tereza

A mám další perličku s upozorněním:

Bod 5 o jazycích je tam napsáno:

český jazyk (pokud je vaším mateřským jazykem český znakový jazyk)

český znakový jazyk (pokud není znakový jazyk vaším mateřským jazykem)

Správně to má být prohozené a navíc existuje vedle znakového jazyka i znakovaná čeština.

Domnívám se, že by to mělo být takhle.

- český jazyk (pokud není znakový jazyk vaším mateřským jazykem)

- český znakový jazyk nebo znakovaná čeština (pokud je vaším mateřským jazykem český znakový jazyk)

Jeanie
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 10:22 | Změnil/a: Jeanie
Odpovědět 

Tereza

A u této otázky:

44. Používáte některé z následujících kompenzačních pomůcek?

- chybí kochleární implantát (KI) !

... zaškrtla jsem tedy místo KI sluchadlo, i když ho nemám a jsem uživatelkou KI. Snad to pochopíte a máte-li tu možnost, doplňte v dotazníku vedle sluchadla i KI.

Sluchadlo není totéž co kochleární implantát! Sluchadlo zesiluje poslední zbytečky sluchu sluchově postiženého člověka. Kochleární implantát je závislý na počítačovém nastavení všech zvuků, které dělá technik na speciálním programu v počítači. Ne každý člověk - uživatel s KI proto s ním úspěšně slyší ihned ... musí se dlouhodobě učit a chodit na nastavování KI, které dlouho trvá! I po delší době užívání KI není nikdy jisté, že bude slyšet všechno a má různé problémy. Tedy slyšení nebude nikdy takové jaké má slyšící člověk.

merlouska
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 13:15
Odpovědět 

Jeanie
ta otazka o jazycich je podle me polozena spravne

cesky jazyk zaskrtnou ti, jejichz materskym jazykem je znakovy jazyk a oni se naucili i cesky
cesky znakovy jazyk zaskrtnou ti, jejichz materskym jazykem je cesky jazyk a znakovat se naucili az pozdeji

radka73
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 15:22
Odpovědět 

Add bod 5 o jazycích, je to slovní hříčka, kterou každý nepochopí.
Já jsem nad tím bodem také dlouho přemýšlela. A jak vidím , tak špatně.

Tereza

# Zasláno: 8 Dub 2012 16:11
Odpovědět 

Zdravím všechny,
díky za připomínky a za diskuze. Nejdřív ten implantát - jistě, vím. Ale vlastně je to, co píše Radka - pokud máte implantát, jste uživatelem implantátu a zároveň můžete být i nedoslýchavou osobou (even. se můžete cítit ještě jinak)- proto je tam možnost zaškrnout více odpovědí. Pokud ale máte implantát, tak já už ho jaksi nepotřebuji zaškrtnout v těch kompenzačních pomůckách - už automaticky od první otázky vím, že ho máte. A pokud používáte KI a ještě sluchadlo - tak jste uživatelem (eve. další možnosti)a v komp. pom. mi zaškrtnene ještě sluchadlo.
Jazyky - myslím, že má pravdu Radka - ta otázka vychází ze znalostí dalších jazyků než je mateřský jazyk - protože jaksi automaticky počítám s tím, že každý ten mateřský jazyk má (problematika jeho ovládání už je trošku z jiného soudku - beru to tak, že i neslyšící dítě slyšících rodičů dostává primárně nějaký kom. kód - prevděpodobně a ve více případech český jazyk - jak moc ho následně ovládne už je věc jiná, ale v nějakém kódu je s ním už komunikováno). Ten dotyčný si to pak vybere podle sebe - a znakovaná čeština není přirozený jazyk, to je umělý systém postavený na češtině - mně jde o přirozené jazyky. Dále vycházím z toho, že každý měl na škole nějaký cizí jazyk - omlouvám se, pokud tady mám někoho, kdo dříve na školách pro SP neměl povinnou ruštinu, to mi mohlo uniknout...
Jano - tímto Vám vlastně odpovídám na mail a díky za něj. Pokud budete stát o výsledky, mohu Vám je poslat, ale myslím, že to nebude hned.

Jeanie
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 18:25 | Změnil/a: Jeanie
Odpovědět 

Tereza
merlouska
radka73

Děkuji za vysvětlení. Vidím tady, že jsem to špatně pochopila a omlouvám se.

Tereza

V 70. letech na školách, na které jsem chodila, byla povinným jazykem ruština a další nepovinné jazyky. No, a u mne to byla jako nepovinný předmět ještě němčina. V kurzu Leonardo v roce 2002 angličtina. Vysvětlila jsem Vám všechny připomínky a omyly e-mailem a omlouvám se.

Na výsledky si tedy počkám a stejně to bude jistě zajímat i ostatní, kteří dotazník vyplňovali.

Přeji Vám úspěšné zakončení studia a diplomové práce.

radka73
------

# Zasláno: 8 Dub 2012 20:04
Odpovědět 

Add bod 44 - "Jaké kompenzační pomůcky využíváte". Také jsem zatrhla sluchadlo, ač nosím KI. Takže další má odpověď je špatně
Doufám, že to Tereze při zpracovávání dotazníku dojde a u nositelů KI to poopraví.

Kráťa
------

# Zasláno: 11 Dub 2012 08:33
Odpovědět 

Já s těmi jazyky problém neměl. Zkrátka se ptá na "nemateřské jazyky"

Pridat.eu Sdílet
Vaše odpověď

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  vypnout *Co to je?

Antispam: napište číslem výsledek: jedna plus jedna =

Přihlašujte se s malým počátečním písmenkem.
Příklad: do políčka jméno, napíšete "péťa", přihlásí to nick "Péťa".
» jméno  » Heslo 

Vyplňte prosím jméno. Pokud nejste registrovaný uživatel, napište pouze jméno bez hesla.
Když nenapíšete žádné jméno, doplní se automaticky univerzální "zapomněl/a na jméno".
... zakázat smajly

www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Různé / Kvalita každodenního života osob sp ostižením sluchu