Hlavní strana fóra  

Pod seznamem kategoríí je výpis posledních příspěvků.
Pokud je u příspěvku jméno s _v (jméno_v), tak je sem příspěvek přenesen ze vzkazů.
Cokoli bude okolo tohoto fóra nejasné, stačí napsat, pokusím se to vysvětlit.

Zakládat témata a odpovídat mohou všichni. Registrace není povinná. Pouze neregistrovaní vyplní pod okénkem na psaní jméno. jinak se automaticky při odeslání doplní jeho IP adresa.

Jak založit nové téma

Vlezete do vhodné rubriky a dole je okénko na psaní. Nad ním je ještě okénko na název téma. Tam napíšete text a odešlete.

Kráťa     

Ve foru od 2004 do 2011 bylo už 1 300 témat a 17 000 příspěvků. Všechno se strašně pomalu načítalo/odesílalo. Od září 2011 jedeme nanovo. Ve starém foru můžete vyhledávat, ale nepište do něj, nikdo neodpoví, případně to ani nepůjde. Založte nové téma v tomto.

Statistika | Registrace | Hledat |    •    mininávodíček+pravidla             Fórum si prohlíží:   
www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Implantace dětí / Implantace dětí - nechte si poradit
Autor Zpráva
PetrD

# Zasláno: 23 Dub 2013 22:40

Jako dospělý uživatel KI, který žije uprostřed normálně slyšící rodiny, neznám žádné rodiče s dětmi, které užívají KI stejně jako já.

Proto jsem uvítal pozvání SUKI (www.suki.cz), abych se přijel podívat na jejich jarní setkání, které se letos konalo v malebném prostředí Želivky a Sázavy poblíž Želivského kláštera (a taky malého pivovaru Želiv s jinak výborným pivem).

Zvláštností letošního srazu byla i účast řady dospělých uživatelů KI, kteří se doposud těchto víkendových setkání nezúčastňovali. Pokud jsem to správně pochopil, chce se SUKI v budoucnosti i více věnovat dospělým s KI a ne se prezentovat jen jako "dětský spolek". Konec konců i ve stanovách SUKI stojí, že organizace sdružuje rodiče s implantovanými dětmi, dospělé s KI a dokonce i příznivce KI - věřím, že i takoví existují. Aspoň moje manželka k nim jistě patří .

To, že já jako ohluchlý a už trochu životem otrkaný člověk nějak s KI vyjdu, jsem očekával od samého začátku. Ale slyšet tříleté, čtyřleté i starší děti, jak naprosto normálně mluví česky a přitom bezstarostně dovádějí, ačkoliv jsou ve skutečnosti neslyšící, to mě příjemně překvapilo. Musí za tím stát spousta námahy - ze strany jejich rodičů, ze strany logopedů i ze strany klinických inženýrů, kteří dětem KI nastavují. Zase jednou jsem si potvrdil názor, že KI je věc prospěšná - přes vysoké pořizovací náklady a přes všechny organizační i finanční oběti, spojené s jeho udržováním.

Tak, jak mě nadchly děti s KI, měl jsem upřímnou radost i z jejich rodičů, kteří je na srazu doprovázeli. Drtivá většina z nich byla normálně slyšící. Nejen, že psychicky zvládli šok ze skutečnosti, že se jim narodilo neslyšící dítě, ale právě o to víc se možná svým hendikepovaným dětem věnují. Všichni rodiče byli přátelsky otevření a výměna zkušenosti mezi nimi navzájem probíhala plným proudem.

I když se dnes o KI nechá najít lecos na internetu a ve vybraných poradnách pro sluchově postižené dostanou zájemci seriózní informace, přece jen není nad to, probrat celou situaci s někým, kdo sdílí stejný osud, ale je už ve vývoji o kousek dál vpředu. Proto bych chtěl všem rodičům, kterým se narodilo sluchově postižené dítě a kteří zvažují, zda dítě nechat implantovat, vřele doporučit, aby se - přes SUKI - spojili s některou s rodin, kde tuto situaci už prakticky řeší. Členové SUKI jsou rozptýlení po celém území republiky. A stejně tak i dospělí uživatelé.

A i já - otrkaný člověk - jsem se cítil báječně mezi lidmi se stejným osudem a podobnými problémy. Společné problémy jsou poloviční problémy, říká nějaké přísloví. Mezi uživateli KI to určitě platí.

Proto opakuji ještě jednou - nechte si poradit. I od členů SUKI.

elza

# Zasláno: 17 Srp 2013 13:49

http://www.novinky.cz/zena/deti/309462-pneumokok-ji-vzal-sluch-dnes-opet-slysi-pomoci -kochlearniho-implantatu.html

Víte o ni?
Vyhledává SUKI děti s KI? Nebo se rodiče musí hlásit sami?
Co když Anička potřebuje kontakt s dětmi s podobným osudem, rodiče snad také budou rádi za každou informaci.
Motivovat rodiče aby jejich děti dostali i druhé Ki když mají pár uší? Přece na brýlích také nemají jen jedno dioptrické sklo.

merlouska
------

# Zasláno: 17 Srp 2013 17:02 | Změnil/a: merlouska

Rodice se musi hlasit sami. Ale na Mrazovce ma SUKI vylepene letaky a verim, ze tamni lekari ci logopedi rodice take informuji. Pak uz je to jen o tom, jestli lide chteji nebo nechteji :)

A co se druheho KI tyce.. oni by nekteri uzivatele nebo jejich rodice mozna i chteli.. ale kdyz to pojistovny odmitaji proplatit, tak co? Bilateralni implantace u nas budou jeste beh na dlouhou trat...

Ale jinak hezky clanek.

ellis
------

# Zasláno: 18 Srp 2013 09:02

PetrD

Ráda bych ještě doplnila:

I když se dnes o KI nechá najít lecos na internetu a ve vybraných poradnách pro sluchově postižené dostanou zájemci seriózní informace,

informace mezi Ne o KI nejsou bohužel moc populární - což je opravdu velká škoda! (viz vznik Manifestu proti KI)
A přitom by se zde našlo hodně vhodných dětských adeptů pro implantaci.

Článek je perfektní a já mohu jen litovat, že se pro mé rodiče již před lety nenaskytla tato možnost kompenzovat mé SP.

Kráťa
------

# Zasláno: 31 Čec 2016 01:53

Aby mi chodila notifikace a odchytil jsem spamera.

Kráťa
------

# Zasláno: 14 Bře 2017 00:23

Krata 2017 03. 13.

Toto téma je uzavřeno. Nemůžete zaslat odpověď.

www.kochlear.nazory.cz /forum osob se sluchovým postižením / Implantace dětí / Implantace dětí - nechte si poradit